1.

What is circumference of a 5.5cm radius​

Answer»

ANSWER:

CIRCUMFERENCE =2×pi×r so r=5.5 and pi=22/7 now SOLVE it

mark me BRAINLY



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions