1.

The position of an object moving along X-axis is given by X= 2.5+1.5t² and 't' is measured in seconds. What is its velocity at t=0 second t=3 seconds?​

Answer» HOPE this CLEARS your DOUBT BUDDY!!!


Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions