Saved Bookmarks
| 1. |
The length of a road to school is 0.528 km. The school planted trees on bothsides of the road. If the trees were 8 m apart, how many trees were plantedaltogether? |
|
Answer» Length of the road is 0.528 km =528mdistance between the trees is 8m Nowno of trees planted =528/8 =66 Like if you find it useful |
|