1.

rahul sold a painting at 10 percentage profit if he had sold it for 240 more he would have made 15 % profit,. what is the cost price of the painting ​

Answer»

Answer:

240 ÷ 10 = 24

3 x 15 = 5

3 x 8 = 24

Step-by-step EXPLANATION:



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions