1.

Osw Intensity of pressure Example 1.77': Convert a pressure of 100 kPa into m of carbon tetrachloride of relative density 1.6. Solution : p = 100 kPa = 100 kN/m?, SCTC = 1.6, C.T.C. = Carbon tetrachloride - 16 x 981 = 15.696 kN/m 3​

Answer»

djdjdjdjdjdjdxhejisdjd



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions