Saved Bookmarks
| 1. |
or what price should I sell an article which cost me R 8, so as to gain 15 per cent?ohan buys a pressure cooker for 50and sell it in such a way thot be3. M |
|
Answer» to obtained a gain of 15%,100+15/100*8=115/100*8=23/20*8=₹9.20 |
|