1.

mahesh sells an article to David at a profit of 8, David sells it to Mukesh at a loss of 5%.if Mukesh paid rs51700,how much did it cost to mahesh?

Answer»

By the condition,
5×8=40
Mahesh paid=51700-40
=51660.



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions