1.

Madhu and Kavitha purchased a new house for 3,20.000. Due to some economicproblems they sold the house for 2,80,000. 3,4Find (a) The loss incurred (b) the loss percentage.men homomowerhought a secnnd hand car for 1 sn Hement​

Answer»

ANSWER:

Loss=32oooo-28oooo=4oooo

Los.s%=4oooox loo/32oooo=

12 1/2%



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions