1.

If the cost of 1 eraser is p and cost of 1 pencil is q, then cost of 2 eraser and 3 pencil is :​

Answer»

ANSWER:

p×2 + q×3

Step-by-step EXPLANATION:

hope you understand!

N it HELPS U dear... thanks for ur question



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions