1.

If 1800 people go to people go ta a football match and 46% leave at half time, how many people left in the stadium

Answer»

46/100 * 1800
= 46*18
=828
so. the PERSON LEFT in the GROUND = 1800-828
= 972
hope it helps



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions