1.

How to find this.. plz ans me before tmro... Sorry its physics

Answer»

AVERAGE = 2×s1×s2/(s1+s2)
=2×20×30/50
=2×2×6
=24km/hr



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions