Saved Bookmarks
| 1. |
How far will a train travel in 12 minutes at a speed of 55 km /hr |
|
Answer» Step-by-step EXPLANATION: GIVENtime12s=2/10hrspeed=55km/hrDISTANCE❓distance = speed/time=55/12=4.58333distance travel4.583kmaur answer KE liye followed me |
|