1.

Help it is really urgent.

Answer»

Let the INCOME of B be 100.


= > GIVEN A's income is 20% more than the B's income.


Then, income of A is 120.


= > Difference between A and B SALARY = 120 - 100


= 20.



% of B's income less than A's income = (20/120) * 100


= 200/12


= 100/6


= 16 (2/3)%.




Hope this helps!



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions