1.

former cloth 5 metre long. a piece of length 2 metre 85 cm is cut off .what is the length of the remaining piece ​

Answer»

ANSWER:

Hello:

Step-by-step explanation:

Here is your answer ❤️❤️☺️☺️

Total length of CLOTH = 5 m

or 500 cm

Cloth that cut off = 2m 85 cm

or 285 cm

Remaining cloth = 500 -285 cm

215 cm.

Hope this HELPS you ☺️☺️❤️❤️

Mark me as brainlist⚠️⚠️✨✨



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions