1.

For every 1000 hits a YouTube channel gets it makes £2 from ad revenue. How many hits are required to make £29?

Answer»

Answer:

1000 = ₹2

Then, ₹1 =1000 /2*1=500

So, 500 *₹29

=14500answer.



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions