1.

Find the market price if selling price is rs 3430 and discount is 2%

Answer» MARKETING price = ?
selling price =3430
discount = 2%
3430×100÷2=68.6
dicount
3430-68.6=274.4 rs
I hope this is HELP you!


Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions