1.

Find the amount of GST paid by Santosh onprinted price of 45,000 at 28%. Find theamount of CGST also.please solve ​

Answer»

ANSWER:

AMOUNT of GST=45000×28\100 =12600

amount of CGST=12600\2=6300



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions