Saved Bookmarks
| 1. |
Exercise 22B1, If 24 ball pens cost56,find the cost of 18 such pens. |
|
Answer» Cost of 24 pen is ₹56 Cost of 1 pen is ₹56/24 = ₹4 Cost of 18 pen is 18 × ₹4 = 72 |
|