Saved Bookmarks
| 1. |
cos price of an inverter is Rs. 10. 800.00 and the protit on seling price isne price of the inverter?tb) Rs 13,200.00s 12.000 00 |
|
Answer» CP of inverter=10800profit percent=10%profit=(10/100)*10800=1080SP=CP+profit=10800+1080=11880 |
|