1.

CCE TEST PAPER-9f the cost of 8 toys is 192, what will be the cost of 14 such toys?1.A car can cover 270 km in 15 ltres

Answer»

gfxggfxcjjtfcbjddjhdsdgbhff

Solution :- cost of one toys = 192/8 = 24 cost of 14 toys = 24 × 14 = 336



Discussion

No Comment Found