1.

A train 210 m long took 12 second to pass 90 km find the speed of the train in solve

Answer»

Answer:

Therefore, TOTAL distance = 210 + 90 = 300 m. TIME TAKEN = 12 s. = 300/12. = 25 m/s



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions