1.

A sells an article to b at profit of 20% if b pays 180 for the article . what was the cost of the article

Answer»

6 unit = 180
1. unit= 180/6= 30
cp = 5 unit = 30× 5 =150 will be the ANSWER



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions