Saved Bookmarks
| 1. |
A reputed computer firm has 2,37,118 employees. If the company pays ₹750 per employee as New year bonus, how much money will be spent by the company? |
|
Answer» Answer: 117750₹ Step-by-step EXPLANATION: total EMPLOYEES = 2+37+118=152 if the company PAYS ₹750 per employee so : the total MONEY = 750*157= 117750₹ |
|