1.

A list price of computer is 41800 rupees and it is sold at a discount of 8% find the selling pricepl ans. the solution ​

Answer»

Answer:

38456

Step-by-step EXPLANATION:

= 41800 - (41800*8/100)

= 41800 - 3344

= 38456



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions