1.

A cube has a side of length 1.2 x 10-2 m. calculate its volume

Answer»

A CUBE has a SIDE of LENGTH= 1.2×10.2m

= 1.2×8
= 9.6

= 9.6×9.6×9.6
= 884.736

HOPE this HELPS you friend
Thanks ✌️ ✌️



Discussion

No Comment Found

Related InterviewSolutions