1.

57 and the19. Mariam bought two fans for Rs 3605. She sold one avaBe 3605. She sold one at a profit of 15%loss of 9%. If Mariam obtained the same amount for each fan, find thfan.and the cost price

Answer»

cost of two fan = 3605 profit = 15%loss = 9% so,cost of one fan=3605 ÷ 2 =1802.5 answer



Discussion

No Comment Found